sanafriends - Pomáháme dál

Sdružení Willík na rekondičním víkendu 30.05.2018

Letošní víkendové setkání Willíka v hotelu Kocanda v Želivi bylo ve znamení krásného počasí. Děti i rodiče ocenili velmi vydařený výstup muzikoterapeuta Aleše Fuchse.

Kromě muzikoterapie, cvičení a hry pro postižené děti byly na programu pobytu i dva semináře pro rodiče (témata byla plánování budoucnosti a řešení krizových situací), projekt s psychologem pro zdravé sourozence, rodinné fotografování s fotografkou Dagmar Petráskovou, táborák, výlet na vrch Křemešník a oslava „Čarodějnic“. Kromě oficiálního programu probíhala i individuální komunikace a sdílení informací mezi rodiči, sourozenci, prarodiči a dalšími blízkými, která je vždy velkým přínosem pro všechny zúčastněné. Ze strany rodin je také velmi pozitivně hodnocena možnost setkávání v bezpečném prostředí.

Setkání se zúčastnilo celkem 18 rodin (z toho se jedna rodina zúčastnila poprvé) a 14 asistentů a asistentek. Pozvání na pobyt přijala i šestiletá holčička s Williamsovým syndromem Kristýnka z Domova pro osoby se zdravotním postižením Kadaň s doprovodem.

Spolek Willík sdružuje rodiny s dětmi postiženými velmi vzácným genetickým onemocněním - Williamsovým syndromem. Jen jedno z 20 000 narozených dětí přichází na svět s touto diagnózou, v České republice je postiženo několik desítek osob.
Tyto děti mají fyzické a psychické poruchy – syndrom je často spojen se srdečními a jinými potížemi. Protože se jedná o vzácné onemocnění a péče o postižené děti je náročná, potřebují rodiny podporu – poradenství, výměnu zkušeností, další vzdělávání. V tomto je už pět let podporuje nadace sanafriends foundation.