sanafriends - Pomáháme dál

V pohybu 28.04.2017

15. dubna stáli zaměstnanci a dárci sanaplasma společně se dvěma dětmi s pohybovým omezením opět na startu. O velikonoční sobotě se konal Pardubický vinařský půlmaraton určený pro všechny příznivce běhu.

Letos doprovázeli zaměstnanci a dárci sanaplasma Vítka a Alexandru. Vítek, mladý muž trpící mozkovou obrnou, startoval poprvé v roce 2015 ve speciálně upraveném sportovním vozíku od firmy Benecykl, který mu darovala nadace sanafriends. Alexandra, devítiletá dívka s velmi omezenou hybností levé nohy a skoro nepohyblivým kolenním kloubem, obdržela od sanafriends vozík teprve krátce před sobotním startem. Saša vyzkoušela nadšeně nový vozík, s nímž bude moci později doprovázet svoji rodinu při různých turistických aktivitách.
Půlmaratonu v Pardubicích se zúčastnilo celkem 11 handicapovaných dětí, které doprovázelo zhruba 30 běžců.

Účast zdravých společně s handicapovanými dětmi na běžeckých závodech je organizována spolkem Running With Those That Can’t. Sanaplasma a její nadace sanafriends podporuje RWTTC pravidelně již od roku 2015. Sport zdravých i handicapovaných přispívá k jejich fyzickému i psychickému zdraví a ulehčuje jejich sociální integraci. V roce 2016 se zúčastnili zaměstnanci sanaplasma společně s RWTTC běžeckých závodů v Praze, Pardubicích a Hradci Králové a podpořili tak mladé sportovce s handicapem.